ترنسفر سوئیچ

ترنسفر سوئیچ

ترنسفر سوئیچ جدید ترین تکنولوژی و محصول شرکت P&K کره می باشد. این سیستم دارای ۳ ورودی برق شهر، برق ژنراتور و برق سیستم خورشیدی می باشد. با استفاده از ترنسفر سوئیچ می توان از هر کدام از ورودی های برق متناوب بر اساس الویت و بدون نیاز به روش های نرم افزاری استفاده نمود.

زمان تبدیل برق AC، در این ترنسفر سوئیچ  بین ۱۶ الی ۲۶ میلی ثانیه (۰/۰۱۶ الی /۰۰۲۶ ثانیه !!!)می باشد.

اتوماتیک ترنسفر سوئیچ در رنج های ۲۰ آمپر , ۳۰ آمپر و ۵۰ آمپر (۴۴۰۰ وات الی ۱۱۰۰۰ وات) می باشد.

اتوماتیک ترنسفر سوئیچ مورد استفاده به عنوان برق پشتیبان و اضطراری در بانک ها و موسسات, ادارات دولتی و خصوصی, شرکت ها و مکان های تجاری, رستوران ها و هتل ها, مجتمع های مسکونی , کارگاه ها, بیمارستان ها و مراکز بهداشتی, مراکز نظامی و امنیتی,منازل مسکونی و …..

یکی از موارد مهم کاربرد این محصول، استفاده به عنوان برق اضطراری می باشد. بدین ترتیب که به دلیل اتصال به ۳ منبع برق متناوب، در صورت قطع هر منبع، به صورت اتوماتیک کمتر از (۰/۰۲۶ ثانیه!!) منبع دیگر وارد مدار می شود.

 اصولا کانورترها تجهیزات الکترومکانیکی چرخشی بزرگی هستند که جریان متناوب(AC) را به جریان مستقیم (DC) تبدیل می کنند .این کاری است که شما در حالت در اختیار نداشتن نیمه رسانا و یا یکسوکننده های تیوب خلا ،مجبور به انجام آن هستید . در واقع آن ها یک موتور AC سنکرون را با یک کموتاتور ترکیب می کنند به گونه ای که کموتاتور به فاصله ی هر دو سیکل اتصالات خود را معکوس می کند که نتیجه آن تبدیل AC  به DC به همراه نویز زیاد حاصل از سوییچینگ است. اگر شما اتصالات را به صورت معکوس به کانورتر متصل کنید،ورودی DC به آن داده و خروجی AC تحویل میگیرید.بنابراین اینورتر یک کانورتر معکوس شده است .

پاسخ: یکی از پارامترهای مهم در انتخاب اینورتر، توان واقعی مصرف کننده است، در صورتی که بار مصرف کننده تنها بار مقاومتی مانند روشنایی، تلویزیون و غیره باشد توان اینورتر برابر خواهد بود با توان بار مصرفی ضربدر عدد ۱٫۲ و درصورتی که بار مصرفی بار موتوری باشد، در اینصورت توصیه شده است توان اینورتر دو برابر توان بار مصرفی در نظر گرفته شود.

پاسخ: متاسفانه برخی از اینورترهای شبه سینوسی که در بازار به وفور پیدا می شود توان واقعی آن کمتر از توان نامی می باشد، لذا اکثر مشتریان به عنوان مثال هزینه اینورتر ۵۰۰ وات شبه سینوسی می دهند ولی در عمل ۲۰۰ وات بیشتر نمی توانند خروجی دریافت کنند و این بر می گردد به کیفیت اینورتر و کارخانه سازنده ، صدای ویز ویز به دلیل کیفیت قطعات داخلی اینورتر و یکسری مشکلات در طراحی اینورتر هست . که این در برخی از برندهای اینورترهای بی کیفیت موجود در بازار ایران به وفور دیده میشه .

پاسخ: تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی در شکل موج سینوسی آن می باشد. بطوریکه اینورتر های سینوسی دارای شکل موج کاملا سینوسی می باشد ولی اینورتر های شبه سینوسی دارای شکل موج شبه سینوسی یا پله ای و یا مربعی شکل می باشد. همچنین یکی از پارامترهای مهم در اینورتر های شبه سینوسی میزان خلوص موج سینوسی آن است و این پارامتر بصورت THD بیان می شود. هر چقدر این پارامتر کمتر باشد شکل موج سینوسی اینورتر خالص تر است.

اینورتر دستگاهی جهت تبدیل برق مستقیم به برق متناوب می باشد

برای شروع یک تجارت نوین با مشاورین ما در تماس باشید.