باتری شارژر تمام اتوماتیک

باتری شارژر تمام اتوماتیک

باتری شارژر تمام اتوماتیک برند DARDA در ظرفیت های ۸ آمپر و ۳۰ آمپر محصول کمپانی P&K کره جنوبی،

تمامی کارکرد باتری شارژر این برند بدون نیاز به عملیات دستی و به صورت اتوماتیک کنترل می شود. کنترل شارژرها تمام اتوماتیک و با قابلیت نصب آسان برای شارژ باتری های استفاده می شود.

این باتری شارژرها با توجه به میزان نرخ جذب و جریان شناور ( سیکل شارژ و دشارژ و بازده باتری را به صورت خودکار تنظیم می کند و در نتیجه عمر باتری را افزایش می دهد.

حالت های شارژ مختلف:

حالت شارژ اتوماتیک باعث می شود از نحوه عملکرد باتری محافظت می کند و به محض شارژ، شارژ باتری متوقف می شود. اگر شارژ باتری در حین کار کاهش پیدا کند شارژر به صورت اتوماتیک شروع به شارژ باتری می کند

در مواردی که باتری بیش از حد شارژ شده است حالت شارژ اضطراری برای باتری تعبیه شده است.

اینورتر دستگاهی جهت تبدیل برق مستقیم به برق متناوب می باشد

 اصولا کانورترها تجهیزات الکترومکانیکی چرخشی بزرگی هستند که جریان متناوب(AC) را به جریان مستقیم (DC) تبدیل می کنند .این کاری است که شما در حالت در اختیار نداشتن نیمه رسانا و یا یکسوکننده های تیوب خلا ،مجبور به انجام آن هستید . در واقع آن ها یک موتور AC سنکرون را با یک کموتاتور ترکیب می کنند به گونه ای که کموتاتور به فاصله ی هر دو سیکل اتصالات خود را معکوس می کند که نتیجه آن تبدیل AC  به DC به همراه نویز زیاد حاصل از سوییچینگ است. اگر شما اتصالات را به صورت معکوس به کانورتر متصل کنید،ورودی DC به آن داده و خروجی AC تحویل میگیرید.بنابراین اینورتر یک کانورتر معکوس شده است .

پاسخ: متاسفانه برخی از اینورترهای شبه سینوسی که در بازار به وفور پیدا می شود توان واقعی آن کمتر از توان نامی می باشد، لذا اکثر مشتریان به عنوان مثال هزینه اینورتر ۵۰۰ وات شبه سینوسی می دهند ولی در عمل ۲۰۰ وات بیشتر نمی توانند خروجی دریافت کنند و این بر می گردد به کیفیت اینورتر و کارخانه سازنده ، صدای ویز ویز به دلیل کیفیت قطعات داخلی اینورتر و یکسری مشکلات در طراحی اینورتر هست . که این در برخی از برندهای اینورترهای بی کیفیت موجود در بازار ایران به وفور دیده میشه .

پاسخ: تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی در شکل موج سینوسی آن می باشد. بطوریکه اینورتر های سینوسی دارای شکل موج کاملا سینوسی می باشد ولی اینورتر های شبه سینوسی دارای شکل موج شبه سینوسی یا پله ای و یا مربعی شکل می باشد. همچنین یکی از پارامترهای مهم در اینورتر های شبه سینوسی میزان خلوص موج سینوسی آن است و این پارامتر بصورت THD بیان می شود. هر چقدر این پارامتر کمتر باشد شکل موج سینوسی اینورتر خالص تر است.

پاسخ: یکی از پارامترهای مهم در انتخاب اینورتر، توان واقعی مصرف کننده است، در صورتی که بار مصرف کننده تنها بار مقاومتی مانند روشنایی، تلویزیون و غیره باشد توان اینورتر برابر خواهد بود با توان بار مصرفی ضربدر عدد ۱٫۲ و درصورتی که بار مصرفی بار موتوری باشد، در اینصورت توصیه شده است توان اینورتر دو برابر توان بار مصرفی در نظر گرفته شود.

برای شروع یک تجارت نوین با مشاورین ما در تماس باشید.