اینورتر سینوسی خالص

اینورتر سینوسی خالص

اینورتر سینوسی خالص برند DARDA، محصول کمپانی P&K کشور کره جنوبی، یکی از برترین برندهای معتبر در دنیا می باشد. از مشخصات بارز این اینورتر می توان به استفاده از جدید ترین تکنولوژی روز دنیا (DSP)  اشاره کرد. تمامی محصولات این کمپانی از تکنولوژی DSP استفاده می کند، توان واقعی، کیفیت بالای موج سینوسی و قیمت مناسب، از دیگر مشخصات بارز این نوع اینورتر می باشد.

اینورتر سینوسی خالص در توان های ۱ کیلووات، ۱۵۰۰ وات، ۲ کیلووات، ۳ کیلووات، ۵ کیلووات و ۱۰ کیلووات در ولتاژ های ۱۲ ولت، ۲۴ ولت و ۴۸ ولت موجود می باشد

موارد استفاده در تجهیزات ابزار دقیق، تجهیزات مخابراتی، پمپ و موتورهای القایی، روشنایی و تلویزیون، ماشین های آمبولانس و آتش نشانی، جرثقیل و اتومبیل های آفرود و غیره می باشد.

متد ساخت ترانسفورماتورهای این اینورترها از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، دیجیتال سیگنال پروسسور (DSP) می باشد. این تکنولوژی در انحصار این شرکت است.

یکی از مزیت های اینورتر های سینوسی DARDA، به تمیزی موج سینوسی خروجی اشاره کرد، زیرا از معیارهای خلوص موج سینوسی خروجی به مقدار THD ( مجموع هارمونیک) است، مقدار THD در این اینورترها میزان ۱٫۱% می باشد، لذا می توان گفت که خروجی موج سینوسی آن تمیز تر از برق شهر است.

 اصولا کانورترها تجهیزات الکترومکانیکی چرخشی بزرگی هستند که جریان متناوب(AC) را به جریان مستقیم (DC) تبدیل می کنند .این کاری است که شما در حالت در اختیار نداشتن نیمه رسانا و یا یکسوکننده های تیوب خلا ،مجبور به انجام آن هستید . در واقع آن ها یک موتور AC سنکرون را با یک کموتاتور ترکیب می کنند به گونه ای که کموتاتور به فاصله ی هر دو سیکل اتصالات خود را معکوس می کند که نتیجه آن تبدیل AC  به DC به همراه نویز زیاد حاصل از سوییچینگ است. اگر شما اتصالات را به صورت معکوس به کانورتر متصل کنید،ورودی DC به آن داده و خروجی AC تحویل میگیرید.بنابراین اینورتر یک کانورتر معکوس شده است .

پاسخ: یکی از پارامترهای مهم در انتخاب اینورتر، توان واقعی مصرف کننده است، در صورتی که بار مصرف کننده تنها بار مقاومتی مانند روشنایی، تلویزیون و غیره باشد توان اینورتر برابر خواهد بود با توان بار مصرفی ضربدر عدد ۱٫۲ و درصورتی که بار مصرفی بار موتوری باشد، در اینصورت توصیه شده است توان اینورتر دو برابر توان بار مصرفی در نظر گرفته شود.

اینورتر دستگاهی جهت تبدیل برق مستقیم به برق متناوب می باشد

پاسخ: متاسفانه برخی از اینورترهای شبه سینوسی که در بازار به وفور پیدا می شود توان واقعی آن کمتر از توان نامی می باشد، لذا اکثر مشتریان به عنوان مثال هزینه اینورتر ۵۰۰ وات شبه سینوسی می دهند ولی در عمل ۲۰۰ وات بیشتر نمی توانند خروجی دریافت کنند و این بر می گردد به کیفیت اینورتر و کارخانه سازنده ، صدای ویز ویز به دلیل کیفیت قطعات داخلی اینورتر و یکسری مشکلات در طراحی اینورتر هست . که این در برخی از برندهای اینورترهای بی کیفیت موجود در بازار ایران به وفور دیده میشه .

پاسخ: تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی در شکل موج سینوسی آن می باشد. بطوریکه اینورتر های سینوسی دارای شکل موج کاملا سینوسی می باشد ولی اینورتر های شبه سینوسی دارای شکل موج شبه سینوسی یا پله ای و یا مربعی شکل می باشد. همچنین یکی از پارامترهای مهم در اینورتر های شبه سینوسی میزان خلوص موج سینوسی آن است و این پارامتر بصورت THD بیان می شود. هر چقدر این پارامتر کمتر باشد شکل موج سینوسی اینورتر خالص تر است.

بروشور ما