شارژ کنترلر ۱۰ آمپر EP Solar

در همه سیستم‌های جدا از شبکه که باتری ذخیره‌کننده انرژی است، شارژ کنترلر یک جزء ضروری محسوب می شود. هدف اصلی شارژ کنترلر، حفاظت از باتری‌ در مقابل شارژ و یا دشارژ بیش از حد توسط آرایه های خورشیدی است. شارژکنترلر جریان و ولتاژ ورودی به باتری را تنظیم می‌کند. بعضی از انواع شارژکنترلرها که دارای خصوصیت ردیابی ولتاژ پایین هستند،باتری را درمقابل دشارژ زیاد توسط بار محافظت می‌کنند.
اگر باتری‌ها به‌طور معمول شارژ شوند، عمر پیش‌بینی شده آن‌ها به‌طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. کنترلرها ولتاژ باتری را بررسی می نمایند و هرگاه که ولتاژ باتری زیادتر از حد شود، جریان شارژ را متوقف می‌کند.این موضوع به خصوص در مورد باتری های sealed دارای اهمیت است چراکه در آنها نمی توان آب داخل باتری را که در طی شارژ مجدد باتری از دست رفته است،جایگزین نمود.

به طور اساسی، اکثر شارژ کنترلرها به سادگی ولتاژ باطری را بررسی و کنترل کرده و هنگامی که ولتاژ آن به سطح مشخصی رسید، مدار را باز کرده و عمل شارژ را متوقف می‌نمایند. در شارژ کنترلرهای قدیمی از یک رله مکانیکی برای این منظور استفاده می‌شده است.

در انواع مدرن تر از مدولاسیون پهنای پالس (PWM) بهره گرفته می‌شود؛ بدین صورت که با نزدیک‌تر شدن باتری به حالت شارژ کامل، میزان توان اعمال شده به باطری کاهش می‌یابد. این نوع از کنترلرها به باطری اجازه می‌دهند که بیشتر در حالت پر باقی بمانند بدون اینکه تنش و فشار زیادی تحمل کنند و در نتیجه عمر باطری افزایش می یابد.

بی تردید برند EPSOLAR را می ­توان یکی از پشتازان در زمینه طراحی تجهیزات کنترلی در سیستم های فتوولتائیک به خصوص شارژ کنترلرها نام برد. EPSOLAR توانسته­ است با در نظر گرفتن نیاز بازار و استفاده از تکنولوژی روز دنیا بیش از ۱۰۰ نوع محصول ارائه نموده و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. از ویژگی های قابل توجه شارژکنترلر­های EPSOLAR کیفیت بسیار بالا در عین قیمت مناسب می­باشد.

شارژ کنترلر

شارژ کنترلر های خورشیدی ۱۰آمپر EP Solar مدل  PWM LS1024R از سری landstar با استفاده از تکنیک مدولاسیون پهنای باند PWM مناسب برای سیستم های روشنایی مستقل از شبکه(off grid)، سیستم های خودکار روشنایی در شب می باشد.

شارژ کنترلر EP Solar مدل LS1024R

توضیحات شارژ کنترلر:

  • جریان ورودی تا ۱۰ آمپر

  • ولتاژ خروجی ۱۲/۲۴ ولت

  • استفاده از ترانزیستورهای Mosfet

  • با نمایشگر LED و کاربری آسان

  • ۱۵ حالت تایمر

  • دارای محافظ در برابر اضافه شارژ باتری, دشارژ باتری و اتصال کوتاه

  • مناسب برای انواع باتری سیلدلیداسید و ژل

  • دارای محافظ دربرابر اتصال کوتاه باتری و پنل

  • یکسال گارانتی

  • Ip30

برای دریافت کاتالوگ محصول بر روی دانلود کلیک کنید⇓

مدل LS1024R:

دانلود کاتالوگ Manual

دانلود کاتالوگ Specification

مدل LS1024EU (دارای USB):

شارژ کنترلر

شارژ کنترلر

دانلود Manual

دانلود Specification

جهت اطلاع از قیمت ها و همچنین اطلاعات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.