مانیتورینگ نیروگاه خورشیدی

سامانه مانیتورینگ، سیستمی است که با نصب آن در نیروگاه های خورشیدی می توان در هر مکان و زمانی به اطلاعات کلیدی و مهم اینورتر از جمله میزان توان تولیدی، ولتاژ و جریان استرینگ نیروگاه، و میزان درآمد زایی در لحظه و در روز دسترسی داشته باشید. و به وسیله آن کاربر قادر خواهد بود که داده ها را مشاهده کند و هم دستورات کنترلی را به اینورتر ارسال نماید.

پروتکل ارتباطی این سیستم با توجه به نوع اینورتر مشخص می گردد. در حال حاضر پروتکل ارتباطی برای اینورترهای موجود در بازار ایران شناسایی و نصب شده است،  مانیتورینگ اینورتر می تواند به صورت محلی و یا از طریق اینترنت نمایش داده شود.

همچنین این مزیت برای کاربر وجود دارد تا در صورتی که توان تولیدی از مقادیر مورد نظر کمتر بود سریعا مطلع شده و برای رفع مشکل اقدام نماید. لذا شرکت های مجری نیروگاه خورشیدی و همچنین سرمایه گذاران جهت مشاهده وضعیت تولید نیروگاه توصیه می شود از این سیستم استفاده نمایند.

ضمنا کاربر می تواند گزارشات را به صورت ایمیل و در فواصل زمانی مشخص اطلاعات و پارامترها را دریافت نماید.

سیستم مانیتورینگ نیروگاه های خورشیدی با اتصال مستقیم به دستگاه:

اینورتر امکان مشاهده تمام پارامترها را دارد. این پارامترها شامل ولتاژها، جریان ها، توان تولیدی لحظه ای و کل، نمودارهای برق تولیدی و نمودارهای درآمد حاصله است که در قالب گزارشات روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه به صورت محلی بر روی LCD و همچنین از طریق وب مستر، در اختیار کاربر، بهره بردار و یا تیم پشتیبانی نیروگاه قرار داده می شود

امکانات و قابلیت های این سامانه:

  • امکان اتصال به اینترنت بر بسترهای LAN, GPRS, WIFI
  • امکان مشاهده توان و ولتاژ تولیدی سیستم به صورت لحظه ای
  • امکان بررسی نمودارهای سالانه، ماهانه، هفتگی، روزانه و نمودارهای برق تولیدی و درآمد حاصله
  • امکان تعریف شرایط بحرانی و ارسال هشدار از طریق پیامک و یا از طریق وب مستر
  • قابلیت نمایش اطلاعات به صورت محلی بر روی LCD
  • قابلیت نمایش اطلاعات کنتورهای هوشمند
  • امکان بررسی و تنظیم پارامترهای عملکردی اینورتر

 

 

جهت اطلاع از قیمت با شرکت تماس حاصل فرمایید